Yazı arşivi

Akıllı köpek

Vaktiyle Afrika'da küçük bir köpek, kelebek peşinde koşarken ormanda kayboldu. Küçük köpek bir leoparın kendisine doğru yaklaşmakta olduğunu görünce yerde bulduğu kemikleri yalanmaya başladı. Bir yandan da leoparın duyacağı şekilde "Amma da lezzetli leoparmış." diyerek ağzını şapırdattı. Bunu duyan leopar köpekten korkup saldırmaktan vazgeçti. Tüm bu olup bitenleri maymunun biri görmüştü. Maymun olup bitenleri leopara anlatırsa onunla arasının iyi olacağını düşünerek gidip ona anlattı. Leopar öfkelendi ve maymuna sırtıma atla da gidip şu uyanığa dersini verelim dedi. Leoparın sırtında maymunla geldiğini gören küçük köpek onları görmemiş gibi yaparak söylenmeye başladı: Nerde kaldı bu maymun! Akşam yemeği için leopar getirecekti. 

Devamını oku

Fikri Dergi

Fikri Dergi, Milli Medya bünyesinde yayınlanan aylık kültür, mizah ve edebiyat dergisi olarak Şubat 2017'de yayın hayatına merhaba dedi. 

Editörlüğünü Bilali Yıldırım ve Abdullah Aydın Demir'in yaptığı dergi Millî Gazete abonelerine gönderiliyor. Dergiye ayrıca abone olmak gerekiyor.

Fikri'nin yayın kurulundaki isimler şunlar: Burak Kıllıoğlu, Hüseyin Akın, Selami Güder, Mehmet Biten, Dursun Ali Bulut, Muhammet Altındal, Eser Gedik, Bekir Gündoğmuş ve İsmail Şakıma.

Dergide yer alan illüstrasyon ve çizerler: Coşkun Atay, Hilmi Aksoy, Fikret Ödemiş, Arif Hikmet Başeğmez,Turan Kaya, Furkan Yücel, Nusret Kılınç, Mehmet Kahraman, Enes Yasir Arıcan, Halil Eser ve Şeyda Kıl.

Fikri'nin tüm sayıları yenidevirkitap.com adresinden temin edilebiliyor. 

Fikri Dergi'yi aşağıdaki sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz:

Resmi internet sitesi: www.fikridergi.com

 facebook.com/fikridergi   I   twitter.com/fikridergi   I   instagram.com/fikridergi/

Devamını oku

www.alininteki.com

rss

Nükteli Sözler

Geçmiş

Mutlak kesin olan tek şey gelecektir; çünkü geçmiş sürekli olarak değişir. (Sırp Atasözü)
Devamını oku

Hayat ve intikam

Canımı yakanlardan intikam almayı düşünmedim hiç, hayat benden daha yaratıcı. (Simone de Beauvoir) 
Devamını oku

Yaran Facebook İletileri

Biz kazandık

Camide sünnet kılıyoruz. Yanımda bir adam ve küçük oğlu var. Çocuk bizi izliyor. Adam benden önce selam verince, çocuk: Babaa biz kazandık, dedi.
Devamını oku

Komik Gifler

Komik Yazılar

Tavuk karşıdan karşıya niçin geçer?

CEVAPLAR: René Descartes: Yolun öbür tarafına geçmek için. Eflatun: Kendi iyiliği için. Çünkü gerçek, öteki taraftadır. Aristoteles: Karşıdan karşıya geçmek tavuğun doğasında vardır. Karl Marx: Çünkü bu tarihsel olarak kaçınılmazdı. Hipokrat: Pankreasının aşırı salgısı nedeniyle. Martin Luther:...
Devamını oku

Mahkemelik hayvanlar

Belki komik ve mizahi değil ama acı da olsa gülümseten bir takvim yaprağı arkası yazısı paylaşmak istiyorum: Avrupa'da çok oldukları ve ortalıkta serbestçe gezdikleri için, yargılanan hayvanlar arasında domuzların sayısı kabarıktır. 1864'te Slovenya'da bir çocuğun kulaklarını kemirip yiyen bir...
Devamını oku

Bir çocuğun Ramazan günlüğü

1. Gün: Bugün evde bir acayiplik var. Herkes kahvaltıdan önce sessizce işine, okuluna gidiyor... Önce diyet yaptıklarını sanmıştım. Akşama doğru hepsi sessizleşiyor. Sofrayı hazırlayıp ezanı bekliyorlar. Başka zaman, susmak bilmeyen ablamın bu hâli içten içe güldürüyor beni. Niye böyle...
Devamını oku