RTÜK güldü geçti

İzmir Emniyet Müdürlüğü, bir radyoda anlatılan fıkra nedeniyle başvurduğu RTÜK'ten 'mizah yapılmıştır' yanıtı aldı.

İzmir’de yayın yapan Ege FM adlı radyo kanalında anlatılan bir fıkra, polisi kızdırdı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü, "Bizi eşek yerine koydu" diyerek fıkrayı anlatan spiker ve radyo kanalını RTÜK'e şikayet etti. Ancak RTÜK, "Mizah yapılmıştır" diyerek cezaya gerek görmedi.

Gazeteport’un edindiği bilgiye göre, 18 Ocak 2012 günü radyoda yayınlanan, "Fırtına Serdar" adlı sohbet programında trafik sorunu ele alındı ve şu fıkra anlatıldı:

"Adamın biri eşeğine binmiş gidiyormuş. Trafik polisi dalga geçmek istemiş ve adamı durdurmuş. Ehliyet falan istemiş sonunda da 'Cezayı kime yazalım, sana mı eşeğe mi?' diye sormuş. Adam da 'Bana yazın, eşeğin sicili temiz kalsın. Büyüyünce polis olacak' cevabını vermiş"

Bu fıkraya kızan İzmir Emniyet Müdürlüğü, RTÜK'e başvurdu ve "Kişi ya da kuruluşları eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü, aşağılayıcı ifadeler kullanıldığı" gerekçesiyle radyo kanalının cezalandırılmasını istedi.

RTÜK üyeleri ise, "Ülkemizde, farklı meslek gruplarıyla ilgili anlatılan birçok fıkra vardır. Programda anlatılan fıkranın da mizahi bir bakış açısıyla ele alındığı düşünülmektedir" görüşü ve oy çokluğuyla cezaya gerek görmedi.

Kaynak: ntvmsnbcrtfnmcs.com :)

www.alininteki.com

rss

Nükteli Sözler

Geçmiş

Mutlak kesin olan tek şey gelecektir; çünkü geçmiş sürekli olarak değişir. (Sırp Atasözü)
Devamını oku

Hayat ve intikam

Canımı yakanlardan intikam almayı düşünmedim hiç, hayat benden daha yaratıcı. (Simone de Beauvoir) 
Devamını oku

Yaran Facebook İletileri

Biz kazandık

Camide sünnet kılıyoruz. Yanımda bir adam ve küçük oğlu var. Çocuk bizi izliyor. Adam benden önce selam verince, çocuk: Babaa biz kazandık, dedi.
Devamını oku

Komik Gifler

Komik Yazılar

Tavuk karşıdan karşıya niçin geçer?

CEVAPLAR: René Descartes: Yolun öbür tarafına geçmek için. Eflatun: Kendi iyiliği için. Çünkü gerçek, öteki taraftadır. Aristoteles: Karşıdan karşıya geçmek tavuğun doğasında vardır. Karl Marx: Çünkü bu tarihsel olarak kaçınılmazdı. Hipokrat: Pankreasının aşırı salgısı nedeniyle. Martin Luther:...
Devamını oku

Mahkemelik hayvanlar

Belki komik ve mizahi değil ama acı da olsa gülümseten bir takvim yaprağı arkası yazısı paylaşmak istiyorum: Avrupa'da çok oldukları ve ortalıkta serbestçe gezdikleri için, yargılanan hayvanlar arasında domuzların sayısı kabarıktır. 1864'te Slovenya'da bir çocuğun kulaklarını kemirip yiyen bir...
Devamını oku

Bir çocuğun Ramazan günlüğü

1. Gün: Bugün evde bir acayiplik var. Herkes kahvaltıdan önce sessizce işine, okuluna gidiyor... Önce diyet yaptıklarını sanmıştım. Akşama doğru hepsi sessizleşiyor. Sofrayı hazırlayıp ezanı bekliyorlar. Başka zaman, susmak bilmeyen ablamın bu hâli içten içe güldürüyor beni. Niye böyle...
Devamını oku